10-16 Mayıs tarihleri Engelliler Haftası olarak, toplum içerisindeki engelli bireylerin varlıklarına ve yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek amacıyla kutlanmaktadır.
 
         Engelli vatandaşlarımızın önündeki en büyük engel bedensel ya da zihinsel engelli olmaları değil, toplumun onlara olan bakış açısıdır. Engelli olmak engelin kendisi değildir, sadece aşılması gereken bir düşüncedir. Engelli vatandaşlarımıza ihtiyaç duydukları anda yardım etmek, topluma karışmalarını teşvik ve takdir etmek, sorunlarının çözümünde destek olmak ve her adımda onların yanında olarak hayatlarını kolaylaştırmak hepimizin görevidir.
 
         Günümüzde, engelli vatandaşlarımız önlerindeki engelleri birer birer aşıp üretmekte, çalışmakta, toplumsal hayatın her alanında yer almaktadırlar. Bu mutluluk ve gurur verici gelişmeler, toplum tarafından daha çok desteklenmeli ve yaygınlaştırılmalıdır. Unutulmamalıdır ki, her engelli birey toplumun ayrılmaz bir parçası, her sağlıklı birey de bir engelli adayıdır.
 
         Bu düşüncelerle Engelliler Haftası’nın toplumsal farkındalığı ve hassasiyeti arttırmasını temenni eder, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı ve mutlu bir ömür dilerim.