Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un eşi Sayın Hülya Aksoy’un Koordinatörlüğünde, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen"Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi" kapsamındaki Başiskele toplantısı gerçekleştirildi.
 
Toplantıya; Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un eşi Sayın Hülya Aksoy, Başiskele Kaymakamı Atila Kantay ve eşi Müjgan Kantay,  İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ülkü Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya ve eşi Gülay Akkaya, İlçe Müftüsü Abdulsamet Erkul ve eşi, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ramazan Yaman ve eşi, İlçe kamu kurum ve kuruluşlarının kadın yöneticileri ile kadın personelleri, Siyasi Partilerin Kadın Kolları İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, kadın Muhtarımız ve çok sayıda kadın davetli katıldı.
 
Sayın Hülya Aksoy, Başiskele Kaymakamı Atila Kantay ve eşi Müjgan Kantay, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ülkü Yıldız ve diğer ilçe yöneticileri tarafından kapıda karşılandı.
 
Yeniköy Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.   Başiskele Kaymakamı Atila Kantay’ın konuşmalarının ardından Sayın Hülya Aksoy konuşma yaparak tüm katılımcılara teşekkür etti.
 
Sayın Hülya Aksoy’un yapmış olduğu konuşmaların ardından, İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Dr. İnci Sobi;  kadınlarımıza, meme kanseri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanserleri, kadın üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, normal doğum, anne sütü ve emzirmenin önemi, menopoz, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, obeziteden korunma ve diyabet, organ bağışının önemi, 6284 Sayılı Kanun ve kadına yönelik şiddet, sigara ve uyuşturucu bağımlılığının zararları konularında eğitim sunumu ile video gösterimi yaparak, katılımcılar tarafından sorulan soruları cevaplandırdı.