Kaymakamımız Atilla KANTAY Yeşilay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından olan Yeşilay Derneği 5 Mart 1920 tarihinde kurulmuş, kurulduğu günden bu yana bağımlılıklarla mücadelede akla gelen ilk isim olmuştur.
Bağımlılıklar, kişilerin hayatlarını sosyal, fiziki ve maddi yönden oldukça kötü etkilemektedir. Kişilerin bireysel sağlıkları, toplumların sağlıklı olmaları ile doğrudan ilintilidir ve bu nedenle bağımlılıklarla savaşmak, toplumsal bir mesele olarak büyük önem arz etmektedir.
Günümüzde alkol, sigara, madde kullanımı, kumar ve teknoloji bağımlılıklarına savaş açan derneğin kuruluş tarihine istinaden 1-7 Mart arası “Yeşilay Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu günler arasında bağımlılıklarla mücadele etmenin önemini vurgulayan çalışmalar ortaya konmakta, bu hususlara dikkat çekilmektedir.
Böylesine hassas ve önemli bir konuya yalnızca 1-7 Mart tarihlerinde değil, her gün önem verilmesi umuduyla; tüm vatandaşlarımıza alkol, tütün, madde kullanımı, teknoloji ve kumar bağımlılığından uzak, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum.”