Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 12 Mart 1921 tarihinde kabul edilen İstiklal Marşımızın 98.yıldönümünü ve İstiklal Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u anmaktayız.
 
        Vatan şairi Mehmet Akif ERSOY’un kaleme aldığı İstiklal Marşı, milletimizin Kurtuluş Savaşı’nda verdiği destansı mücadeleyi, bu mücadeleyi hangi değerlerle verdiğini ve bir milletin yeniden doğuşunu en güzel şekilde ifade etmektedir. Mehmet Akif ERSOY İstiklal Marşı’nda halkımızın sahip olduğu milli birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını, düşmana karşı dik duruşunu ve Kurtuluş Savaşı’nda verilen mücadelenin kutsallığını en doğru biçimde yansıtmıştır. Bugün ve ilelebet, marşımız, milletimizin ortak sesi olmaya devam edecektir.
 
        Türk milletine düşen görev, bu ülkenin bağımsızlığına, diline, marşına, bayrağına ve ortak değerlerine sahip çıkmaktır. Kahramanca savaşmış olan atalarımızın mirasına sahip çıkmak, Büyük Önderimizin bize bıraktığı Türkiye’yi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak en büyük ödevimizdir.
 
        Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 98.yılını kutlar, İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif ERSOY’u ve İstiklal Marşımızı bu büyük şaire yazdıran istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anarım.