Çanakkale Zaferi, milletimizin 18 Mart 1915 tarihinde vermiş olduğu destansı mücadelenin ve Türk Milletinin dünyaya verdiği birlik, beraberlik ve vatan sevdası dersinin adıdır. Bağımsızlık aşkıyla, cesaretle, sabırla ve sonsuz fedakarlıkla alınan bu zaferin 104. yıldönümüne tanıklık etmenin gurur ve onurunu yaşamaktayız.
 
        Çanakkale Zaferi, aziz askerlerimizin ve yüce halkımızın, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde düşmana geçit vermemesinin zaferidir. Bu zaferin ardında, düşman kuvvetlerinin sahip olduğu yüksek askeri ve teknik mühimmat yoktur. Bu zafer, dönemin kısıtlı imkanlarina rağmen yüksek ruh, vatan aşkı, sebat ve fedakarlıkla kazanılmıştır. Çanakkale'de cephede savaşan kahraman askerlerimiz, büyük fedakarlıklar gösteren halkımız sayesinde topraklarımız ebedi vatanımız olur iken, tüm dünya da eşsiz bir mücadeleye tanıklık etmiştir.
 
        Çanakkale Zaferi bize, Türk milletinin birlik ve beraberlik ile bağımsızlığına karşı tüm tehditlerin karşısında korkusuzca duracağını gösteren bir mirastir. Bugün dâhi, millet olarak karşılaştığımız tüm zorluklarda geçmişimize bakmamız, bu mirasla gelen kudreti damarlarımızda hissetmemize yeterli olacaktır.
 
        Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferimizin 104. yılında, bizlere bu duyguları yaşatan, bağımsızlığımızı ve vatanımızı korkusuzca savunan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anar; 18 Mart Şehitleri Anma Günü'nü onur, gurur ve mutlulukla kutlarım.