1845 yılında Sultan Abdülmecid zamanında kurulan köklü polis teşkilatımız, kurulduğu günden bu yana yurdun dört bir yanında huzur ve güveni sağlamak için korkusuzca çalışmaktadır. Vatandaşın temel hak ve hürriyetlerinin korunması ve kanunların düzgün işleyişi gibi oldukça önemli görevleri ifa eden polis teşkilatımız, bu zor, meşakkatli fakat onurlu görevleri layığıyla yerine getirmektedir.
 
        Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, “Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” sözünde de belirttiği gibi, polisimiz vatandaşlarımıza ve ülkemizin birlik ve bütünlüğüne gelecek her türlü zararın karşısında göğsünü siper etmektedir. Gücünü aziz milletinden ve devletinden alan kahraman Türk polisi, aldığı bu güç ile aman demeden her daim mücadele vermektedir.
 
     Asayişi sağlamak adına, fedakarca ve korkusuzca gece gündüz görevinin başında olan polis teşkilatımızın kuruluşunun 174. yıldönümünü minnetle kutlar, aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diler, kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunarım.